Skip to main content

Nový životný štýl

späť na výpis

KONTIO je vedúcou spoločnosťou vo výrobe zrubových stavieb na svete. Je jednotkou z hľadiska predaja aj výroby. Na trhu pôsobí od roku 1970 a odvtedy dodala svojim zákazníkom viac ako 40 000 zrubých stavieb. Ročne predá viac ako 2 300 domov do viac ako 35 krajín sveta. Najväčšími odberateľnni sú Japonsko, Rusko a Francúzsko. Na Slovensku sú zrubové domy KONTIO dostupné od roku 2008. Najväčšia továreň na svete sídti len pár desiatok kilometrov južne od polárneho kruhu, obkolesená nedozerným borovicovým lesom. Práve drevo polárnej borovice využíva KONTIO pre svoje výnimočné zrubové domy. Borovice v prostredí severnej prírody rastú zdravo a vd’aka drsným klimatickým podmienkam aj pomaly. Vytvárajú výrazne odolnejšie a hustejšie drevo s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami ako majú borovice stredného podnebného pásma. Stavby z polárnej borovice sú odolné kvôli vyššiemu podielu jadrového dreva v materiáli. Jadrové drevo je tmavšia vnútorná časť kmeňa stromu a má zvýšenú odolnosť proti prenikaniu vody a extrémom počasia. Preto je ideálnym stavebným materiálom pre zrubové domy. KONTIO využíva pri lamelovaní, t.j. zliepaní zrubov technológiu, kde jadrové drevo je na povrchu zrubového trámu. To zabezpečuje odolnosť proti poveternostným vplyvom a dlhú životnosť domu.

ZDRAVÉ BÝVANIE

Bývanie v zrubovom dome má mnoho pozitív. Prostredie je veľmi príjemné, voňajúce živicou a energia masívneho dreva vám umožní rýchlejšie a ľahšle relaxovať. Drevo udržuje vlhkosťv rozmedzí 35%-55% v každom ročnom období, čo znamená menej prachu, vírusov a baktérií. Už staroveké čínske a japonské filozofie učili o potrebe prijímať energiu zo stromov. Borovicu považovali za strom vitality. Jej energetické vyžarovanie posilňuje hlavne priedušky a prúca. Za vermi účinný považovali kontakt s borovicou pri astme, kašli a bronchitíde. Drevo má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Polárna borovica má vstavaný obranný mechanizmus voči mikróbom a plesniam, preto sa im na drevených povrchoch nedarí. Bývanie v zrube môže zmierniť problémy s dýchaním, pretože hladký povrch zrubu zabraňuje hromadeniu prachu a ľahko sa udržuje v čistote. Ocenia ho predovšetkým alergici, ale aj rudia s pozitívnym vzťahom k drevu a prírode.

EXKLUZÍVNY DIZAJN

Architektúra drevených stavieb je veľmi rozmanitá. Spolupráca KONTIO s architektmi z celého sveta ponúka nový uhol pohľadu a nové prístupy, ako najlepšie využiť polárnu borovicu na vytvorenie perfektného a útulného domova. Moderné domy majú panoramatické okná, ktoré podčiarkujú charakteristický dizajn, nádherne presvetrujú interiér a účelne využívajú slnečné lúče na prehrievanie masívnych zrubových stien. Svoj vysnívaný dom si môžete vybraťz hotových projektov, ktoré vytvorili architekti z Fínska, Ruska, Španielska či Ukrajiny, alebo využiť znalosti našich profesionálov pri návrhu domu podra vlastných požiadaviek. Spiníme vaše predstavy, či pôjde o víkendový dom alebo prémiové bývanie v luxusnej vile.

KRÁTKA DOBA VÝSTAVBY

Podrobné plánovanie je polovica úspechu. Druhú polovicu tvorí rýchla, rahká a profesíonálne prevedená montáž. Všetky KONTIO zrubové domy sú navrhnuté v súlade s miestnymi stavebnými predpismi a požiadavkami. Vd’aka presnému naplánovaniu stavby zákazník dostane stavebnicu, ktorú tím odborníkov rahko zmontuje. Vyfrézované a dopredu narezané zruby sedia na milimeter presne, montáž je rýchla, jednoduchá a bezchybná. Tím tesárov dokončí hrubú stavbu podľa jej veľkosti za 3-5 týždňov.

STÁROČNÁ ŽIVOTNOSŤ

Vo Fínsku boli budovy staré zoo-3oo rokov postavené z rovnakej polárnej borovice ako sa stavajú v súčasnosti. Krásne zrubové kostoly, kláštory či tržnice sú stále v skvelom stave. KONTIO pokračuje v tejto tradícii trvácnosti a zdravého životného štýlu a pridáva benefity v podobe moderného bývania, komfortu a dizajnu. Dobre udržiavaný dom KONTIO vydrží stáročia.

FÍNSKA TECHNOLÓGIA A KVALITA

Ultramoderný systém riadenia výrobyv KONTIO zaručuje, že každá dodávka je riešená úsporne, spoľahlivo a presne. Vo výrobnom procese je efektívne využívaná najmodernejšia drevoobrábacia technika, čo umožňuje maximálne využitie surovín, ako aj minimálnu spotrebu energie. KONTIO zrubový dom sa vyrába systémom „just-in-time“ a je spolu so subdodávkami materiálov pripravený na naloženie presne v stanovený deň dodávky. Až 95% produkcie sú individuálne projekty, preto celý systém organizácie výroby kladie enormné požiadavky na proces plánovania a informačný systém.

CNC technika najnovšej generácie zabezpečuje vynikajúcu kvatitu opracovaných detailov, predovšetkým ich rozmerovú presnost‘. Rozmerovo presné rohové riešenie zabezpečuje vzduchotesnosťv rohoch zrubu a spolu s rovnomerným tesnením v drážkach medzi zrubmi aj tesnosť celej stavby. Tesnosf KONTIO zrubových domov bola overená v Blower door testoch vykonávaných VTT Technical Research Centre vo Fínsku, s uvedením hodnoty tesnosti N50 = 1,5 l/h, čo je vynikajúci výsledok! Lepené trámy sú vynikajúcím stavebným materiálom, minimálne sadajú a minimálne praskajú.

KONTIO ponúka široký výber hranatých a guľatých zrubov. Výber je do značnej miery definovaný požadovaným vzhl’adom, účelom domu a okolitými klimatickými podmienkami. Rôzne typy zrubov vytvoria iný vzhľad, atmosféru a štýl.
KONTIO zrubový dom je komfortné a inšpiratívne prostredie na život. Nadčasová elegancia a príjemná atmosféra generovaná polárnou borovicou majú priaznivý vplyv na myseľ a pomôžu vám uvoľniť sa a žiť zdravý život.