Zrubová chata (Individuálny projekt)
Donovaly

Parametre domu

Obývateľná plocha

Prízemie

Poschodie

Terasa

Počet izieb
6

Spoločnosť KONTIO, popredný fínsky výrobca zrubových domov, dodala pre slovenského klienta dom podľa individuálneho projektu.

Spoločnosť KONTIO, jeden z popredných fínskych výrobcov zrubových drevených domov, dodala pre slovenského klienta zrubovú chatu na kľúč podľa individuálneho projektu.

Zrubová chata je situovaná v juhovýchodnom svahu s nádherným výhľadom na okolité hory a dolinu tiahnúcu sa smerom na Banskú Bystricu. Chata je postavená na rozšírených základoch starej chatky typu A, má rozlohu 15,5 x 8,5 m a je čiastočne podpivničená. Prízemie je riešené ako samostatný priestranný 3-izbový byt, na poschodí sa nachádzajú 2 rovnako velké 2-izbové apartmány s kuchynským kútom a kúpeľňou so sprchovým boxom a WC. Prístup do apartmánov je samostatným schodiskom v zadnej časti domu.

Je zateplená konopnou izoláciou a veľmi energeticky úsporná.


Priebeh výstavby

Priebeh výstavby

1.

Dom je situovaný v juhovýchodnom svahu s nádherným výhľadom na okolité hory a dolinu tiahnúcu sa smerom na Banskú Bystricu. Dom je postavený na rozšírených základoch starej chatky typu A, má rozlohu 15,5 x 8,5 m a je čiastočne podpivničený. Prízemie je riešené ako samostatný priestranný 3-izbový byt, na poschodí sa nachádzajú 2 rovnako velké 2-izbové apartmány s kuchynským kútom a kúpeľňou so sprchovým boxom a WC. Prístup do apartmánov je samostatným schodiskom v zadnej časti domu.

2. Začiatok výstavby drevostavby

Výstavba na Donovaloch začala 13.8.2009 na pripravenú základovú dosku z dôvodu silného dažďa až v poobedňajších hodinách po tom, čo sa kamióny vyložili na priestrannom parkovisku a na miesto určenia sme balíky dopravili menším nákladným autom. Pri kľukatej úzkej ceste šlo niekedy doslova o milimetre...

3. Zrubový dom : prvý pracovný deň

zakladanie drevostavby

4. Zrubový dom : prvý pracovný týždeň

stavba utešene rastie

5. Zrubový dom : druhý pracovný týždeň

na konci druhého týždňa je hotový strop a začíname 1. poschodie

6. Zrubový dom : tretí pracovný týždeň

na konci tretieho týždňa je ukončené 1 .poschodie a ukladáme krokvy

7. Zrubový dom : štvrtý pracovný týždeň

takto vyzerá dom po mesiaci práce

8. Zrubový dom : piaty pracovný týždeň

montáž rámu na vnútornú prídavnú izoláciu, poistná hydroizolácia strechy, podhľady

9. Zrubový dom : šiesty pracovný týždeň

zakladanie okien, dverných rámov, ochranné nátery

10. Zrubový dom pred dokončením