Skip to main content

Prečo drevodom
KONTIO

Zdravé bývanie Kontio Healthy Living

Zdravý stavebný materiál

Drevené materiály ako zruby neuvoľňujú do vzduchu nebezpečné častice alebo chemické výpary.

Je dokázané, že drevo je čistý, bezpečný a zdravý stavebný materiál v súlade s laboratórnymi testami – a pred tým bolo testované v reálnom živote po celé stáročia.

Nabite se energiou

Kontio zrubový dom je komfortné a inšpiratívné prostredie pro život.

Bývanie v zrubovom dome so sebou prináša mnoho pozitívných asociacií. Pokojné, priestranné a príjmené prostredie, jednoducho se cítite ako doma. Ľahká relaxácia a pocit energetického vplyvu masívneho dreva okolo zlepšuje rovnováhu tela a mysle. Prijmite tú energiu, ktorá vám pomôže cítiť sa lepšie, odbúrať stres a žiť zdravší život.

Jedinečná kvalita vzduchu

Drevené materiály ako zruby neuvoľňujú do vzduchu nebezpečné častice alebo chemické výpary.

Kvalita vzduchu sa týka každého obyvateľa domu. Podľa výskumov má Kontio zrubový dom veľmi dobré vnútorné ovzdušie. Masívne drevo má prirodzenú schopnosť absorbovať vlhkosť, keď je vlhkosť vzduchu príliš vysoká. Keď vlhkosť vzduchu v určitom okamihu klesne pod optimálnu úroveň, vlhkosť sa uvoľní späť do miestnosti pri zachovaní vysokej kvality ovzdušia.

Táto funkcia zabezpečuje, že ideálna relatívna vlhkosť vnútorného vzduchu je stále v optimálnom rozsahu (medzi 30-55%). Mimo optimálnu vlhkosť sa množstvo a pohyblivosť vírusov a baktérií, prachu vo vnútornom ovzduší značne zvýši, čo často vedie k zdravotným problémom, ako sú infekcie dýchacích ciest, astma, alergie, vyčerpanie a bolesť hlavy.

Dobrá kvalita vzduchu v izbe sa nedá udržať úplne bez vetrania. Aj keď zrub dýcha, je vetranie potrebné, ale jeho potreba je nižšia z dôvodu funkcie vyrovnávacej pamäte vlhkosti a tepla. Nižšia potreba vetrania šetrí peniaze a životné prostredie bez toho, aby bol znížený komfort bývania.

Bezpečnosť a dlhá životnosť

Odolnosť voči ohňu

V prípade požiaru udržuje masívna drevená konštrukcia svoju podpornú kapacitu dlhú dobu.

Bolo preukázané, že zrubová štruktúra je veľmi bezpečný materiál pre stavbu domu. Klasifikácia požiarnej odolnosti systému pre konštrukcie je založená na skúšobných metódach a pravidlách v súlade s európskymi normami.

Dobrá odolnosť proti ohňu vychádza z povahy drevnej hmoty: spálený povrch dreva účinne zabraňuje šíreniu požiaru. Uhoľ vytvára izolačnú vrstvu na povrchu dreva a zachováva drevo vo vnútri nepoškodené. Hustejšie drevo menej vedie teplo a tým pomalší je proces zuhoľnatenia. Podľa hrúbky a typu profilu je odolnosť KONTIO zrubov od 30 do 90 minút

Dobre udržiavaný zrubový dom vydrží po celé generácie a bez poškodenia odolá všetkým nepriaznivým podmienkam.

Zrubové štruktúry sú silné a stabilné, preto si našli svoje miesto vo všetkých klimatických podmienkach po celom svete. Starostlivo konštruované a dobre postavené budú stáť bez poškodenia aj po masívnom zemetrasení, tajfúnoch či záťaži snehom. Kontio zrubové domy sú navrhnuté na základe špecifických potrieb zákazníkov. Preto je výber Kontio zrubového domu správnym rozhodnutím za každých podmienok. Pomaly rastúca polárna borovica zo severného Fínska je najlepšou, najbezpečnejšou a najspoľahlivejšou voľbou pre stavebný materiál.

Odolnosť a dlhá životnosť

Energetická úspornosť

Revolučná technológia tesnenia

Na základe dlhoročných skúseností a rozsiahleho výskumu a vývoja našlo Kontio najlepší spôsob utesnenia zrubov. Dvojité tesnenie určené predovšetkým pre hranaté zruby pokračuje neprerušene od jedného konca zrubu k druhému. Kontinuálne dvojité tesnenie spolu s vyfrézovaným miestom na spoločné tesnenie zaručujú mimoriadnu vzduchotesnosť pre váš zrubový dom. Samotná montáž je rýchla a jednoduchá. Pri dodržaní plánov a pokynov na inštaláciu poskytovanej Kontio nebudú v stenách a v rohoch žiadne úniky vzduchu, ani žiaden prievan okolo dverí a okien.

“Tradičný” zrubový dom

minerálná vata

testnosť N50 = 4,0 l/h

Zrubový dom Kontio

Zrubový dom Kontio

minerální vata

testnosť N50 = 1,5 l/h

Ekologická šetrnost

Budúcnosť nášho globálneho životného prostredia je v rukách nás všetkých