Skip to main content

Technológia

Technológia a materiály

Polárné drevo pre
vysokú odolnosť

KONTIO používa ako surovinu skutočne husté drevo polárnej borovice Kontio Arctic Pine ™. Tento arktický druh dreva potrebuje dostatok svetla a čistý vzduch, aby rástlo zdravo. Severné Fínsko ponúka všetky potrebné geologické a klimatické vlastnosti lepšie ako akýkoľvek iný región na svete. Pomaly rastúca polárna borovica má veľmi tesné letokruhy, ktoré z nej robia najsilnejší a najodolnejší stavebný materiál pre zrubové stavby.

Sušenie pre vysokú
prispôsobivosť materiálu
Jemné opracovanie pre
minimálne sadanie a
praskanie

Vysoká jemnosť krokov pri opracovaní dreva zachováva jeho prirodzenú bunkovú štruktúru , výsledkom čoho je minimálne sadanie a praskanie. Priemyselne vyrábané a rozmerovo presné zruby tiež spĺňajú vysoké nároky dnešných stavebných a energetických predpisov na drevodomy.

Demo

Laminované hranaté
zruby
Unikátne profily
zrubov s dvojitým
tesnením pre
energetické úspory
Pevná konštrukcia s
elastickými spojmi

Nesadavý/krížovo laminovaný zrubový trám Smart Log

Smartlog

Kombinácia materiálov

Zruby môžu byť kombinované s betónovými, sklenenými a kovovými štruktúrami

Jednoduchá montáž

Nie je potrebné po montáži nastavovanie zrubového rámu

Nesadavosť

Zvislé lamely zabezpečujú, že KONTIO SmartLog zruby nesadajú.

Žiadne deformácie

Použitie SmartLog zrubov v štítových stenách a pri riešeniach vo svahu zabraňuje škodlivej deformácii zrubu.

Zamerané na dizajn

Môžete slobodne zvoliť pohľadový materiál, ktorý zodpovedá vášmu designovému zámeru.

Smartlog trám

Rohové spoje

Z rozsiahlej ponuky Kontio hranatých zrubov si určite vyberiete ten, ktorý vyhovie vašim potrebám. Výber typu je do značnej miery definovaný požadovaným vzhľadom, účelom domu a okolitými klimatickýcmi podmienkami. Rôzne typy zrubov vytvoria iný vzhľad, atmosféru a štýl.

01
Tradičný rohový
spoj

Klasický štýl drevených domov je tvorený tradičnými riešeniami

Štruktúry spojov v rohoch vytvárajú voľne viditeľné výčnelky, ktoré vedú k fascinujúcim detailom na fasáde, k detailom, ktoré vytvárajú individualitu

02
Mestský rohový
spoj

Mestský rohový spoj, ktorý poskytuje budovám nadčasový vzhľad. Je to spoj bez presahov.

Zruby idú v jednej línii. Spoj bol testovaný na vzduchotesnosť s vynikajúcimi výsledkami.
Roh spoja je krytý elegantným hranolčekom.

03
Rybinový rohový
spoj

V našich končinách známy ako rybinový spoj. Spoj je bez presahov, zruby sa striedajú v polovičnej výške.

Spoj je krytý doskami, ale môže ostať aj nekrytý, čo je v našej architektúre zrubových domov bežné.
Používa sa hlavne pri chatách a rekreačných objektoch.

Výroba a vývoj

Ultramoderný systém riadenia výroby v KONTIO zaručuje, že každá dodávka je riešená úsporne, spoľahlivo a presne. Kontio zrubový dom sa vyrába systémom „just-in-time“ a je spolu so subdodávkami materiálov pripravený na naloženie presne v stanovený deň dodávky. Systém riadenia je komplexný a dosť zložitý, ale tvrdou a náročnou prácou dosiahli v KONTIO vo výrobe ojedinele vysoký štandard.

Vo výrobnom procese je efektívne využívaná najmodernejšia drevoobrábacia technika, čo umožňuje maximálne využitie surovín, ako aj minimálnu spotrebu energie, ktoré takisto spĺňajú požiadavky na ochranu životného prostredia v EÚ.

Kvalita na každom kroku

Značka Kontio jednoducho znamená vysoko kvalitné bývanie. Kvalita je zabezpečená tým, že celý výrobný reťazec je riadený pomocou prísneho systému riadenia kvality. Ďalej sa postupuje podľa požiadaviek na kvalitu a konštrukčné princípy vyžadované Fínskou asociáciou priemyslu zrubových stavieb ( HTT ry), ktorá združuje 21 najväčších výrobcov zrubových stavieb vo Fínsku. Tieto pokyny predstavujú všeobecne uznávané požiadavky, zásady a termíny dodávky zrubových domov s cieľom poskytnúť to najlepšie pre svojich zákazníkov. KONTIO je aktívnym členom tohto združenia a robí všetko pre podporu a posilnenie imidžu bývania v zrubových domoch na celom svete.

Nepretržitý vývoj výrobkov

Export zrubových domov do rôznych klimatických podmienok a stavebné tradície rôznych krajín sveta zaviedli vysoké požiadavky na vývoj produktov. KONTIO vývojový tím spolupracuje s profesionálmi Kontio a ich stavebnými odborníkmi po celom svete. Spoločne našli najlepšie a dlhodobé technické riešenie pre váš prospech, aby vaše investície do Kontio zrubového domu boli v bezpečí.